Muraste Looduskooli ürituste sarjas on küünlakuu teemad taimsemad kui jaanuari omad. Kui lindude ja loomade puhul on alati vaja ka õnne, et neid kohata või tegevusjälgi leida, siis taimede puhul on kõik palju lihtsam: me saame igal ajal külastada oma sõpra, kui teame, kus ta elab ja kuidas on tema nimi. Veebruaris teeme süvitsi tutvust nendega, kes on alati kohal.
22. veebruaril teeme samal väikesel hiiemetsa ringil tutvust meie sammalde ja samblikega. Samblad on taimed, samblikud aga kuuluvad hoopiski seeneriiki, sest nad on väga erakordne kooseksisteerimise vorm seente, vetikate ja ka bakterite ühisosalusel. Nii samblad kui samblikud on ülivanad eluvormid, keda on hea teada, kelle elu-olu ja õrnust õppida ning neist palju uut teada saada. Nad pakuvad kauneid kaadreid ka makrofotograafidele, kus justnagu mikromaailma tasandil korduvad suured looduslikud maastikumustrid ning ka vastupidi (kellel on suurendusklaasi või muud luubitaolist, siis tasub kaasa võtta). Kes on brüoloog ja kes lihhenoloog? Saame teada.
Retkejuht on lihhenoloog Liis Marmor, assisteerib Val Rajasaar. Kogunemine Muraste mõisa juures õigel päeval kl. 11.00. Varustus vastavalt ilmaoludele, termoses tee ja väike omaosalustasu 7€ kaasa, rajad on kergesti läbitavad, võib-olla veidi niisked. Matka pikkus ca 2,5 km ja kuni 3 tundi. Oodatud on kõik loodushuvilised, pered, lapsed, õpetajad ja kõik, kes tahavad loodusest heas seltskonnas rohkem teada saada. Ettevõtmiste sarja toetab SA Keskkonnainvesteeringute keskus pooles mahus.
Loodus on kodus!