Muraste Looduskooli ürituste sarjas järgmised, küünlakuu teemad on taimsemad kui jaanuari omad. Kui lindude ja loomade puhul on alati vaja ka õnne, et neid kohata või tegevusjälgi leida, siis taimede puhul on kõik palju lihtsam: me saame igal ajal külastada oma sõpra, kui teame, kus ta elab ja kuidas on tema nimi. Veebruaris teeme süvitsi tutvust nendega, kes on alati kohal.
8. veebruaril õpime trikke, kuidas puid ja põõsaid talvel ära tunda.
Siis kui neil pole lehti, tõsi, mõnel neist on imeliku talve tõttu ka juba urvad ja õied, huvitav talv… Uurime Muraste hiiemetsas Eesti kodumaiseid liike ning tuntumaid parkides kasvavaid puittaimi. Saame teada, kuidas eristada puid ja põõsaid teineteisest lehitul kujul ning vaatame üle klindimetsa liigirikka taimestiku 30 m kõrgusel merepinnast, laialehises pangametsas hiiemäel. Retke juhib Eliko Petser, assisteerib Val Rajasaar.
Kogunemine Muraste mõisa juures õigel päeval kl. 11.00. Varustus vastavalt ilmaoludele, termoses tee ja väike omaosalustasu kaasa, rajad on kergesti läbitavad, võib-olla veidi niisked. Matka pikkus ca 2,5 km ja kuni 3 tundi. Oodatud on kõik loodushuvilised, pered, lapsed, õpetajad ja kõik, kes tahavad loodusest heas seltskonnas rohkem teada saada. Ettevõtmiste sarja toetab SA Keskkonnainvesteeringute keskus pooles mahus. Omaosalus osalejalt 7€.
Loodus on kodus!